Renginiai


PSSD 2012 Lietuvoje koncepcija

Numatytos dvi PSSD minėjimo dalys.
Oficialioji. Rugsėjo 4 d.

Konferencija specialistams ir žiniasklaidai tema: „Seksualinio švietimo ir sveikatinimo iššūkiai". LR Seimo Europos informacijos biuras. Organizuoja: WAS nacionalinis koordinatorius, LR Seimo Visuomenės plėtros, reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinės grupės teikimu.
Aptarimo temos: psichologiniai, sociologiniai, edukaciniai, socialiniai, medicininiai, kultūriniai, informavimo bei kiti seksualumo aspektai.


Viešoji. Rugsėjo 6 – 14 d.
  1. Rugsėjo 4 d. šviečiamoji akcija: „Kalbėkimės!“. Informacinių skrajučių apie seksualinės sveikatos svarbą bei atkreipiančių visuomenės dėmesį į seksualinio smurto aukas, dalinimas Vilniaus gatvėse.
  1. Fotografijų paroda „Moterys prieš smurtą“. Ši paroda šokiruoja savo atvirumu. Fotografijose užfiksuotos žymios Lietuvos moterys, nugrimuotos pagal realiai smurtą patyrusių moterų atvaizdus, gautus iš teisėtvarkos institucijose sukauptos medžiagos.
  1. Socialinė plakatų paroda „Suknelių ir smurto istorijos“.  Šios parodos esmė – tikros tikrų moterų smurto šeimoje istorijos. Jos tikslas padėti suvokti, kad smurtas šeimoje būna pačių įvairiausių formų, o smurtą patyrusios moterys – visų socialinių sluoksnių, kaip ir suknelės, kurios iliustruoja istorijas.
  1. Pozityvios socialinės fotografijos paroda „Seksualumo grožis“. Seksualumas tai ne būtinai gundančiai apnuoginti kūnai ir intymūs vaizdai, bet, visų pirmą, meilės sau ir kitiems energija. Savo darbais autorė kviečia žiūrovus suprasti vidinį, o ne išorinį seksualumą savyje bei nesidrovėti jo. Seksualumas parodytas šmaikščiai ir dinamiškai. Jis gali pasireikšti per aprangą, elgseną, žvilgsnį, judesį, šukuoseną, bendravimo būdą. Autorei seksualumas yra pozityvi džiaugsmo, švelnumo, dėmesio patraukimo, aistros, malonumo, meilės energija.
  1. Mini šou „Smurto mada“. Ypatingų suknelių kolekcijos pristatymas.  
  1. Trumpas filmas apie seksualinės sveikatos svarbą ir dėl jos stokos kylančias problemas poroje (potraukis, aistra, teigiamos emocijos, malonumas, pasitenkinimas, džiaugsmas, pasitikėjimas savimi ir vienas kitu - visa tai yra svarbios išliekančios vertybės, nepriklausomai nuo kartu nugyventų metų). Filmo moto: nevaržyk savo gerų jausmų ir nesigėdyk meilės norų. Kito gyvenimo jiems jau nebus!
  2. Vieša diskusija (pokalbių vakaras) „Seksas: už ir prieš“.
    Kas yra sveikas seksas? Orgazmas: prabanga ar būtinybė? Ką reiškią seksualinė sveikata? Nuo ko priklauso vaisingumas? Ką laikyti seksualiniais iškrypimais? Kas yra seksualinės teisės ir laisvės? Kuo skiriasi lytiškumas nuo seksualumo? Kas yra seksualinis smurtas? Kodėl lietuviai vengia kalbėtis seksualumo tema? 

    Strateginiai tikslai:

    Steigti Vilniuje Sveikų Santykių Institutą“. Tai būtų pirmasis Lietuvoje viešas pozityvių santykių psichologijos, seksualinės sveikatos, lytinio ugdymo ir šeimos krizių centras. 

    Programų įgyvendinimas:
  3. Jaunimo pasirengimas santykiams;
  4. Sutuoktinių pasiruošimas lytiniam gyvenimui;
  5. Vyresnio amžiaus žmonių lytiškumo psichohigiena;
  6. Seksualinio smurto prieš moteris ir psichologinių traumų prevencija;

Apklausų ir tyrimų atlikimas:
Seksualinio smurto prieš moteris Lietuvoje paplitimas ir pasekmės;
Besiruošiančių santuokai ar gyvenančių poroje žmonių žinios apie lytinę psichohigieną;
Vyresniųjų klasių moksleivių žinios apie lytinį gyvenimą.

Partneriai: PSO Lietuvos biuras, VU, LSMU, ŠPSSA, MIC, MNKC.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą